Jakie okulary damskie wybrać na lato?

 

Wybór solidnych okularów przeciwsłonecznych to nie tylko modny dodatek do każdej letniej stylizacji, ale także ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Chronią one oczy przed szkodliwością nadmiaru słońca zwłaszcza latem, kiedy promieniowanie jest najintensywniejsze, ale także zimą – kiedy blask śniegu odbija się nam od oczu. Obecnie istnieje też możliwość nabycia okularów korekcyjnych z ochroną przeciwsłoneczną.

Modne szkła przeciwsłoneczne

przeciwsłoneczne okulary damskieNie trzeba mieć wyjątkowo wrażliwych oczu, aby dostrzec różnicę między patrzeniem w słoneczny dzień w niebo bez osłony lub z osłoną chroniącą wzrok przed nadmiernym promieniowaniem. Noszenie okularów chroniących przed słońcem to podstawowe działanie ochronne dla organizmu latem. Nie tylko nie męczymy w ten sposób wzroku, ale także całego ciała. Po latach na pewno nasze oczy odwdzięczą nam się lepszym widzeniem, jeśli wcześniej chroniliśmy je przez szkodliwymi promieniami UV. Kobiety polubiły też noszenie okularów jako wyznacznik stylu i modny stylowy element każdego letniego stroju. Przeciwsłoneczne okulary damskie noszą też światowe gwiazdy filmowe i muzyczne. Jest to jeden z najbardziej stylowych elementów, dodających każdej kobiecie nutki tajemniczości i zapewniający poczucie prywatności nawet w największym tłumie. Za okularami nie widać, z kim ma się właściwie do czynienia. Bez przeciwsłonecznych okularów nie można sobie też wyobrazić też leżenia na plaży czy wykonywania większości letnich aktywności, takich jak np. bieganie czy jazda na rowerze. Chronią one też wzrok kierowców. Jeśli posiadamy sporą wadę wzroku i musimy nosić szkła korekcyjne, to jest kilka możliwości. Możemy nosić soczewki kontaktowe, a na nie zwykłe okulary zerówki o przyciemnianych szkłach z filtrem uv, zaopatrzyć się w przeciwsłoneczne dopinane nakładki na zwykłe okulary z korekcją lub nabyć okulary 2 w 1, które oprócz przyciemnianych szkieł zapewnią też korekcję określonej wady wzroku, bez względu na to, jak duża ona jest. W profesjonalnych salonach optycznych specjaliści dobiorą dla nas takie szkła, które najlepiej ochronią nas przed słońcem przy jednoczesnym leczeniu już istniejącej wady wzroku.

Istnieje ogromny wybór różnych przeciwsłonecznych okularów dla kobiet, z czego do najmodniejszych należą: muchy, aviatorki, nerdy, lennonki oraz te o kocim kroju. Wybierając je, warto uwzględnić kształt twarzy – do każdego można dopasować odpowiedni kształt okularów, który przykryje mankamenty i podkreśli atuty urody każdej użytkowniczki. Dobrze dobrane szkła zapewnią nam maksymalny komfort w słoneczne dni.