Jaki sprzęt sportowy będzie odpowiedni do siłowni?

Jeżeli jesteś właścicielem siłowni i chcesz ją doposażyć albo wyposażyć nową, albo masz w domu małą siłownię, stoisz przed ważnym wyborem. Co kupić i gdzie. Często nie warto kupować byle czego, a zastanowić się przede wszystkim, jak to będzie użytkowane i na czym najbardziej nam zależy. Warto znaleźć sklep, gdzie możemy kupić wszystko, bo po pierwsze możemy liczyć na zniżki, a po drugie jest to ułatwienie przy późniejszym serwisowaniu. Warto zainwestować w lepszy sprzęt, bo najlepszy sprzęt to taki, który nie psuje się co chwila, bo on ma być używany, a nie stać z nalepioną kartką uwaga, awaria.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu sportowego?

sprzęt sportowy kettlerGdy tworzysz własną siłownię, zależy Ci na tym, aby wszystko było dobrej jakości. To nie tylko budowanie lepszej marki, ale wbrew pozorom oszczędność. Oczywiście, możesz wydać więcej, ale potem nie będziesz musiał się ciągle martwić zniszczonym sprzętem. Godnym polecenia jest sprzęt sportowy Kettler. Ta firma zapewnia duży zakres urządzeń takich jak atlasy, ławeczki, czy maszyny do wyciskania, a więc wszystko co potrzebne do budowania masy mięśniowej, ale także sprzęty do treningu kardio – bieżnie, rowery stacjonarne, wioślarze i orbitreki. Możesz liczyć na pomoc w doborze sprzętu i myślę, że warto z takiej pomocy skorzystać. Gdy tworzysz siłownię do domu, nie bierz wszystkiego jak leci – pomyśl, czego naprawdę będziesz używał. Może niekoniecznie musisz mieć sprzęt do biegania, jeżdżenia na rowerze i orbitrek. Zależy od tego, co lubisz robić. W małej siłowni często wystarczy atlas i dodatkowa ławeczka do wyciskania oraz bieżnia. Na siłowni profesjonalnej trzeba już pomyśleć o naprawdę dużym zakresie sprzętu. Jeśli trenujący będą ciągle odczuwać brak czegoś, to nie będą chcieli wracać. Jednym z mniej przyjemnych rzeczy na siłowni jest ciągłe czekanie na sprzęt. Musisz kontrolować to, jakie jest obłożenie maszyn i na tej podstawie ewentualnie później dokupować sprzęt. Z reguły cztery bieżnie, zależnie od wielkości siłowni, to jest totalne minimum. Wielu lubi mieć także dodatkowo stanowisko do crossfitu, a nawet dodatkowe salki, w którym będą odbywały się spotkania tematyczne z trenerem – crossfit, płaski brzuch, aerobik, stretching i wiele innych, które wymagają specjalnego sprzętu.

Przy doborze sprzętu sportowego na siłownię warto zapytać o pomoc wykwalifikowanego pracownika sklepu, co pomoże nam dobrze wybrać. Potem na spokojnie w domu rozplanuj całą przestrzeń, żeby wszystko się zmieściło i nie było nawciskane na siłę, bo zbytni tłok też nie jest zalecany. Wybierając sprzęt do treningu kardio, pamiętaj, że mimo wszystko najwięcej ludzi korzysta z bieżni, a w następnej kolejności z roweru stacjonarnego. Sprzęt siłowy wymaga zarówno maszyn do wolnych ciężarów jak i zawieszonych na linkach, czyli bezpieczniejszych i dających pewien komfort mniej doświadczonym.