Jaką metodą przedłużać włosy?

Niegdyś chcąc przedłużyć włosy nie miałyśmy zbyt wiele metod do wyboru toteż sprawa wydawała się znacznie łatwiejsza niż obecnie. Dziś co rusz powstają nowe sposoby, a jeden wydaje się lepszy od drugiego, co z pewnością nie ułatwia nam wyboru. W zdecydowaniu się pomóc nam może popularność konkretnych metod, która w końcu nie bierze się znikąd.

Nowoczesny sposób przedłużania włosów

laserowe przedłużanie włosów - krakówKiedy zabieg przedłużania włosów dopiero co pojawił się w naszych polskich salonach fryzjerskich do wyboru wówczas miałyśmy dwie metody – keratynową oraz micro ringi. Obie pozostawiały wiele do życzenia ponieważ keratynowy sposób potrafił bardzo sklejać i niszczyć nasze naturalne włosy, zaś micro ringi często były widoczne zwłaszcza w przypadku włosów cienkich, a także bardzo obciążały nasze włosy. Obecnie metod tych raczej się już nie stosuje, a ich miejsce zajęły nowoczesne sposoby, które zarówno nie niszczą włosów, jak i gwarantują bardzo naturalne rezultaty. Do takich metod należy na przykład laserowe przedłużanie włosów – Kraków posiada salony w których możemy umówić się na ten zabieg przedłużania. Staje się on coraz bardziej popularniejszy ze względu na to, że miejsca łączeń są praktycznie niewidoczne dzięki czemu zabieg ten można zastosować nawet w przypadku tych kobiet, których włosy mierzą pięć centymetrów. Same łączenia są na tyle dyskretne, że można swobodnie nosić włosy spięte w wysoki kucyk nie martwiąc się, że cokolwiek będzie widać. Co więcej, łączenia są również odporne na temperaturę, kosmetyki, a nawet i farbowanie. Są także znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne łączenia keratynowe i w przeciwieństwie do nich w żaden sposób nie niszczą naszych włosów. Jedyną wadą tego zabiegu jest czasochłonność jego wykonywania, jednakże biorąc pod uwagę wytrzymałość łączeń, ich dyskretność oraz naturalne efekty wada ta przestaje mieć większe znaczenie. Co więcej, metoda laserowego przedłużania nie wymaga od nas częstych wizyt u fryzjera ponieważ na podciągnięcie włosów można umówić się nawet do sześciu miesięcy po zabiegu, co z pewnością ucieszy osoby, których włosy szybko rosną.

Pamiętajmy jednak, że samo przedłużanie to nie wszystko, aby cieszyć się pięknymi i długimi włosami. Niezwykle ważna jest tutaj także ich odpowiednia pielęgnacja, która na szczęście nie jest ani droga, ani też szczególnie wymagająca. Wystarczy, że wprowadzimy „zdrowe nawyki” względem pielęgnacji naszych włosów, jak na przykład odsączanie ich po myciu w bawełnianą koszulkę zamiast szarpanie ręcznikiem, suszenie zimnym nawiewem powietrza, czy czesanie szczotką z naturalnym włosiem. Warto również zmienić szampony i odżywki na te mocno nawilżające przeznaczone do włosów suchych i zniszczonych.