Jak zadbać o panele podłogowe z dębu?

Zbliżają się święta wielkanocne. Jest to czas radosny i wiosenny. Jak to bywa przed świętami, wiele ludzi bierze się za porządki świąteczne. Pragną aby ich dom wyglądał wtenczas idealnie podczas świąt. Osoby, sprzątają przed świętami, powinny być poinformowane w jaki sposób dbać o poszczególne elementy czy urządzenia. Warto dzisiaj opowiedzieć o kwestii czyszczenia i mycia paneli podłogowych.

Mycie i polerowanie paneli podłogowych rustykalnych

podłogowe panele dąb rustykalnyCzyszczenie paneli podłogowych wcale nie jest takie proste. Warto dzisiaj opowiedzieć o tym, w jaki sposób umyć podłogowe panele. Jak wiemy dobrze o tym, że o podłogę trzeba dbać i to nie tylko przed świętami, ale w ciągu całego roku. Bez tego jakość jej spada, jednak tuż przed nadejściem Wielkanocy, warto jest zakupić sobie odpowiednie środki czystości, dzięki którym podłoga będzie lśniąca, pachnąca i czysta. Trzeba również zainwestować w nowego mopa oraz szmatki do polerowania podłóg. należy też mieć na uwadze to, jaki rodzaj podłogi posiadamy. Jeśli są to na przykład podłogowe panele dąb rustykalny, wówczas należy się do tego solidnie przygotować bo dbanie o takie panele to nie lada wyzwanie. Na samym początku dokładnie zamiatamy naszą podłogę. Robimy to delikatnie i miarowo, aby nie uszkodzić i nie zarysować jej przy tym. Szczotka do zamiatania musi być mięciutka. Jeśli panele podłogowe z dębu rustykalnego są już pozamiatane, wówczas bierzemy się za listwy. Oczyszczamy je z kurzu. Jeżeli to mamy zrobione, to wtedy warto jest użyć emulsji do czyszczenia podłóg. Rozcieńczamy ją z ciepłą wodą i bierzemy się za mycie. Takie emulsje do podłóg rustykalnych nie są drogie i są dostępne marketach oraz drogeriach. Do mycia używamy dobrego mopa płaskiego, a nie z frędzelkami. Robimy to jednostajnie w jednym kierunku. Jeżeli chcemy nasze panele podłogowe wypolerować, rozlewamy na szmatkę małą ilość odpowiedniego specyfiku zakupionego w sklepie z do podłóg. To płyn do polerowania. Dzięki temu nasze podłogi będą lśniły czystością. Nie możemy podłogi wycierać w różnych kierunkach. Robimy to zgodnie z tym w jaki sposób są ułożone panele podłogowe z dębu. W kierunku światła i z powrotem.

Nie robimy absolutnie żadnych kółek, żeby nie pozostawić smug na panelach podłogowych. Po tym wszystkim podłogę pozostawiamy do wyschnięcia. Nie wolno wtedy deptać po panelach rustykalnych. Powyższe kwestie przydadzą się w wielu gospodyniom domowym, które pragną zorganizować piękne święta robiąc porządki z tej okazji. Mam nadzieję że wasze panele podłogowe będą lśniły czystością.