Jak przewozić motocykle?

Są firmy zajmujące się sprowadzaniem z zagranicy nie tylko samochodów, ale także motocykli. W tym wypadku zupełnie inaczej wyglądają kwestie transportowe, ponieważ motocykl musi być inaczej do tego przygotowany. Przede wszystkim powinien być ustabilizowany w taki sposób, aby nie przewrócił się, ani nie pojechał w żadną stronę. Ma to duże znaczenie podczas wykonywania manewrów, takich jak hamowanie oraz nagłe przyśpieszanie. Jak się zapewne domyślasz, motocykle przewozi się w specjalnych przyczepach.

Przewożenie motocykli w przyczepie

przewóz motocyklaMotocykl może mieć większą wartość niż samochód osobowy. Dlatego przewóz motocykla musi być organizowany w profesjonalny sposób. Przede wszystkim trzeba pojazdy umieszczać na specjalnej przyczepie. Są na niej stanowiska, do którego przypisane są poszczególne motocykle. Każdy z nich jest ustabilizowany w taki sposób, aby nie poruszał się w czasie jazdy. Najwięcej uwagi zwraca się na koła. Przednie oraz tylne koła muszą być przyczepione do stojaków. Dzięki temu motocykl nie ma prawa się poruszyć. Do tego w przyczepach do przewozu motocykli zamontowane są barierki. Za pomocą łańcuchów spina się motocykle na sztywno, dzięki czemu nie przechylają się na żadną stronę. Motocykle można układać piętrowo. Wtedy stabilizuje się je dosłownie tak samo, ale najpierw układa się te maszyny, które będą jechać na górze. Robi się odwrotnie niż w przypadku samochodów osobowych. Motocykle przewozi się w zamkniętych przyczepach, zwłaszcza jeśli jest to transport z odległych krajów, takich jak Hiszpania. Każdy motocykl jest przewożony w taki sposób, aby nie stała mu się żadna krzywda. Nie ma mowy o jakichkolwiek zarysowaniach. Przed przewozem motocykli można je dość wysoko ubezpieczyć. Jednak jest to kwestia osób, która zakupiła motocykle. Firma transportowa zazwyczaj poleca jakiegoś ubezpieczyciela. Nie trzeba się decydować na to, ale lepiej mieć pewność, że w przypadku jakiejś niechcianej sytuacji nasz motocykl zostanie sfinansowany z kwoty ubezpieczeniowej.

Przewóz motocykli można zorganizować w bezpieczny sposób. Niektóre osoby są zainteresowane przewozem motocykli na krótszych trasach. Można kupić przyczepkę samochodową ze specjalnym stojakiem. Idealnie sprawdzi się dla kierowców motocykli sportowych. Można nią zawieźć motocykl na tor. Wiadomo, że kilkugodzinna jazda motocyklem sportowym mogłaby spowodować ból kręgosłupa. Lepiej jest posiadać przyczepkę i po prostu z niej korzystać. To najrozsądniejsze rozwiązanie. Na dłuższe trasy również się nadaje.