Jak odpowiednio wykończyć mieszkanie?

Listwy stanowią estetyczny element wykończenia mieszkania po remoncie.  Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego jak bardzo listwy potrafią zmienić delikatnie nasze wnętrze i zmanipulować oko. Wybierając inteligentnie tego typu listwy możemy być pewni, że wpłyną one bardzo korzystnie na wygląd naszego pomieszczenia.

Rodzaje listw oraz ich zastosowanie

listwy mdfListwy przypodłogowe są skonstruowane z bardzo porządnego i wytrzymałego materiału, zazwyczaj są polakierowane trzema warstwami.  Warto wiedzieć, iż listwy stanowią bardzo istotny element naszego wnętrza, są bardzo odporne na brud, oraz uszkodzenia mechaniczne, tak więc posiadając dzieci w domu, bez obaw można wpuścić je do świeżo urządzonego pokoju. Po listwy wykończeniowe, można śmiało wsadzić kable, które zazwyczaj są instalacją elektryczną. przewody w tedy wyglądają estetycznie, nie widać ich i wnętrze jest bardzo eleganckie. Maskują również zakończenia tapet. Głównym zadaniem listw ściennych, przypodłogowych jest taki, aby połączyć  w spólną całość, ścianę razem z podłogą. Mdf stanowi idealny substytut dla naturalnego drewna, jest jego tańszym zamiennikiem. Nie zawiera żadnych strukturalnych niedoskonałości jak sęki albo złe ułożenie włókien, czy rdzenność. Oczywiście, są ludzie, którym się to podoba, ale są również takie gusta, które cenią sobie prostotę maksymalną. Listwy są materiałem o jednorodnej gęstości i składzie surowcowym, tak więc rewelacyjnie się nadaje do wiercenia, frezowania czy kształcenia. Żadna obróbka niestraszna dla naszych listw. Listwy świetnie współgrają z panelami podłogowymi, ścianami, a nawet dobrze jest wybrać listwy mdf pod kolor drzwi. W tedy pomimo różnego koloru ścian, wszystko ładnie współgra w jedną całość. Zazwyczaj listwy przypodłogowe są wykończone najwyższej jakości okleiną, która imituje drewno, przykładowo dąb, buk, mahoń, sosna, olcha, czereśnia. Dostępne są również listwy potraktowane okleina papierową bądź pcv, niestety papierowa okleina nie jest tak wytrzymała jak te, co  imitują drewno oraz pcv. 

Przy wyborze wszelkich dodatków warto być praktycznym. Drzwi, terakotę, armaturę czy okna warto wybrać w takim kolorze, który będzie uniwersalny. W tedy po kilku latach, jak będziemy chcieli nieco odświeżyć mieszkanie, nawet wybierając czerwone dodatki, trzeba zrobić tak, aby wszystko pasowało. Listwy wykończeniowe zaś są rewelacyjne pod tym względem, że możemy je wymienić albo zawsze przemalować specjalną farbą, wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od naszych chęci