Jak kontrolować towar w Chinach?

Osoby podejmujące się importu z Chin, powinny dowiedzieć się dokładniej na czym polega kontrola towaru w Chinach raz w jaki sposób możemy upewnić się czy dostawcy są wiarygodni, a towar został wyprodukowany zgodnie z warunkami umowy. Jest to niezwykle istotna kwestia, która docelowo będzie się przekładała na jakość zamówionych towarów, a docelowo także na nasze zyski. Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z profesjonalnej usługi oferowanej przez firmę zewnętrzną z tego zakresu.

Procedura kontroli towarów w Chinach

dokładna kontrola towaru w chinachKażdy z dostawców zajmujących się produkcją towaru, który chcemy importować, będzie zapewniał nasz, że wszystko przebiega w najlepszym porządku. W rzeczywistości przebywając w Polsce mamy bardzo ograniczone możliwości kontrolowania tego, czy nasz kontrahent mówi prawdę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście osobiste odwiedzenie siedziby producenta, a także obejrzenie towaru na własne oczy. Niestety jest to ogromny koszt i większość osób zajmujących importem nie decyduje się na takie rozwiązanie. Niezwykle ważna jest dokładna kontrola towaru w chinach. W tym celu możliwe jest skorzystanie z usług pośrednika w imporcie. Możliwe jest zamówienie zarówno kompleksowej obsługi importu z Chin, dzięki czemu każdy z etapów będzie kontrolowany. Jeżeli jednak obawiamy się wygórowanych kosztów, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z częściowego kontrolowania takiego procesu. Dzięki temu możemy zweryfikować najbardziej interesujące nas aspekty. Będzie to na przykład zadbanie o to, aby kontrahent z Chin wysłał nam próbki towarów, wykonał rzetelne zdjęcia czy firmy z etapu produkcji albo już po jej zakończeniu. Warto mieć świadomość, jak istotna jest to kwesta. Kontrola towarów jest niezbędna z kilku powodów. Pierwszym jest możliwość upewnienia się, że dostawca wytwarza towar zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Jako importer mamy prawo zweryfikować czy fabryka stosowała się do wytycznych dotyczących wyglądu, konstrukcji towaru.

Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie jakości produkcji w Chinach, są próbki towarów czyli tak zwane sample. Już na etapie negocjacji z dostawcą mamy możliwość poproszenia o próbkę materiałów czy pokazanie gotowych, zbliżonych do naszych przedmiotów. Pozwoli to nam na ocenę jakości produktu, jaki finalnie otrzymamy. Próbki warto także pozyskiwać na etapie produkcji, na przykład kilka pierwszych egzemplarzy wyprodukowanego zamówienia. Mogą one zostać wysłane kurierem lotniczym, co przyspieszy transport.