Izolacje natryskowe pianką PUR

Zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach ma bardzo duże znaczenie dla kondycji budynku. Dodatkowo jeśli budynek nie posiada warstwy termoizolacyjnej to może dochodzić do tego, że pojawi się w nim pleśń, a w późniejszym etapie również grzyb. Obecnie ocieplać budynki można z użyciem wielu różnych technik. Dotychczas absolutnym standardem było ocieplanie domów z użyciem styropianu. Nieco rzadziej ale również stosunkowo często stosowano wełnę mineralną. 

Ocieplanie domu pianą 

pianka pur w mazowieckimStyropian bez wątpienia świetnie zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Jednak jego zastosowanie jest kłopotliwe i  w niektórych miejscach jest wręcz niemożliwe jego użycie. Warto też dodatkowo wspomnieć, że styropian jest materiałem dość grubym przez co jego stosowanie może w niektórych miejscach zabierać zbyt dużo przestrzeni. Obecnie więc materiał ten coraz częściej jest zastępowanym innym materiałem. W szczególności często stosuje się piankę poliuretanową, która może być stosowana w różnych miejscach. Jeśli chodzi o materiał jakim jest pianka PUR w Mazowieckim można z łatwością znaleźć sprawdzone i polecane firmy, które zajmują się nakładaniem takowej pianki. Początkowo pianka poliuretanowa nie była w ogóle związana z branżą budowlaną. Zaczęło się to intensywnie zmieniać gdy zaczęto dostrzegać w piance poliuretanowej właściwości zatrzymujące ciepło w pomieszczeniach. Od tego momentu termoizolacja pianką poliuretanową to zabieg, który jest stosowany niezwykle często. W użyciu można spotkać piankę poliuretanową o strukturze otwartokomórkowej oraz piankę zamkniętokomórkową. Ta pierwsza stosowana jest jednak znacznie częściej. Zwiększone zainteresowanie takową pianką wynika stąd, że jest ona w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. Dzięki tej niezwykłej właściwości pianka pozwala w dużym stopniu zredukować ryzyko występowania mostków termicznych w budynku. W związku z tym automatycznie spadnie ryzyko pojawienia się pleśni czy też wilgoci w pomieszczeniach. 

Na chwilę obecną piankę PUR można stosować na praktycznie każdym rodzaju budynku. Można zastosować ją bez obaw w budynkach murowanych oraz drewnianych. Ostatnimi czasy izolacje termiczne z użyciem pianki poliuretanowej często stosuje się w budynkach szkieletowych czy też kanadyjskich. Takie metody ocieplania stają się coraz bardziej popularne z każdym dniem. W sieci można natknąć się na wiele informacji dotyczących firm zajmujących się na co dzień tworzeniem izolacji termicznych w oparciu o taką piankę. Można znaleźć tam również opinie na ich temat.