Imprezy integracyjne – sposób organizacji

 

Imprezy integracyjne bardzo często stanowią element planu marketingowego i mogą być doskonale wykorzystywane do lojalności klientów, pracowników, zwiększania wizerunku i dalszego rozwoju. Ktokolwiek je organizuje, musi bardzo uważać. Stanowczo odradza się samodzielną organizację, lecz korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm. Istnieje wiele kroków, o których warto pamiętać, a te kroki będą przedstawione w poniższym tekście.

Ważne informacje dotyczące organizacji imprezy integracyjnej

najlepsza impreza integracyjna - lubuskiePodstawą każdego planowania wydarzeń jest pomysł z określeniem celów. Trzeba zastanowić się, co chce się osiągnąć dzięki temu wydarzeniu. Czy to ma być nagroda dla pracowników, czy może próba zwiększenia swojego wizerunku? Na podstawie tych celów trzeba planować dalej wraz z określeniem grupy docelowej. Jakie to powinno być wydarzenie? Seminarium, kongres, bankiet, wystawa czy ceremonia wręczenia nagród? Trzeba pomyśleć o odpowiedniej dacie wydarzenia i zwrócić także uwagę na inne ważne daty, aby nie pokrywały się z innymi wydarzeniami czy świętami. Jedno dla wszystkich organizatorów jest pewne – musi to być najlepsza impreza integracyjna – lubuskie posiada firmy, które pomogą ustalić ramy czasowe wydarzenia. Kolejna kwestia to miejsce. Gdzie powinno się odbyć wydarzenie? Czy w siedzibie firmy czy może w hotelu lub plenerze? Należy znaleźć odpowiednią lokalizację z wyżywieniem. I tutaj już warto policzyć uczestników. Czy dotyczy to tylko pracowników czy też ich rodzin i dzieci? W zależności od liczby uczestników należy znaleźć odpowiednią lokalizację. Przed rozpoczęciem szczegółowego planowania należy określić dostępny budżet. Czy uczestnicy płacą niewielką opłatę, czy też impreza będzie dla nich całkowicie za darmo? A może warto poszukać sponsora?Jeśli impreza integracyjna odbywa się w plenerze, warto pomyśleć o meblach, namiocie. Oprócz tego konieczne są wymagania, takie jak ochrona przeciwpożarowa i usługi medyczne. Trzeba też w miarę szybko wysłać zaproszenia, aby każdy w odpowiednim czasie mógł potwierdzić swój udział przybycia i uczestnictwa w imprezie.

W zależności od wielkości wydarzenia, imprezę integracyjną można zorganizować i przeprowadzić samodzielnie. Jednak może być konieczne wsparcie usługodawcy. Na przykład może to być agencja eventowa, która zajmuje się wszystkim od początku do końca. Być może warto zainwestować również w fotografa, artysty, animatora, muzyków oraz odpowiedniego środka transportu transportu. Warto dokładnie to przemyśleć, jednak z agencją eventową będzie zdecydowanie łatwiej.