Hala stalowa jako magazyn

Wiele firm decyduje się na inwestycję we własną infrastrukturę co ma poprawić ich wydajność oraz potencjał. Jest to spowodowane rozwojem, który wymusza modernizacje maszyn czy właśnie rozbudowę zakładu. Dostępnych jest obecnie wiele różnych sposobów żeby przeprowadzić sprawnie cały proces. W przypadku firm produkcyjnych ważnym jest nie tylko zapewnienie dobrych warunków na hali produkcyjnej. Niezbędne jest również prawidłowe i wydajne działanie komórki logistycznej.

Wykonawstwo hal stalowych na terenie łódzkiego

duże hale stalowe - łódzkieW tym celu należy zapewnić odpowiednio dużą przestrzeń magazynową, gdzie gromadzone są wyroby gotowe, półprodukty oraz podzespoły potrzebne do ich montażu. Jest to bardzo ważne w przypadku obszarów silnie urbanizowanych, gdzie swoje placówki ma wiele firm działających w podobnym obszarze. Przykładem może być chociażby województwo łódzkie, które dysponuje odpowiednią infrastrukturą oraz zapleczem technicznym i logistycznym. Jest to obszar cieszący się zainteresowaniem inwestorów z kraju i zagranicy. Właśnie tam powstają duże hale stalowe – łódzkie jest obszarem, gdzie tego typu inwestycje mogą być prowadzone ze względu na dobre warunki środowiskowe. Hale stalowe coraz częściej są wybierane przez inwestorów jako alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji murowanych. Jest to spowodowane niższym kosztem ich wykonania oraz krótszym czasem realizacji. Co więcej stal, z której jest wykonana hala posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne co umożliwia montaż takich samych instalacji czy maszyn jak w przypadku tradycyjnych obiektów murowanych. Przykładem mogą być chociażby suwnice, które są często podwieszane na dźwigarach. Elementy te są nieodzowne w przypadku magazynów, gdzie składowane są ciężkie wyroby. Na terenie łódzkiego funkcjonuje co najmniej kilka firm, które są w stanie kompleksowo zrealizować inwestycję w takie hale. Jest to bardzo istotne.

Oznacza to, że zajmują się one projektowaniem, montażem oraz późniejszym serwisem czy konserwacją. Inwestor ma do wyboru projekty już istniejące lub dopasowane do indywidualnych potrzeb. Te drugie są z reguły droższe jednak mogą szybko się zwrócić. Przygotowanie elementów konstrukcyjnych oraz ich dowóz trwa przeważnie do kilkunastu dni roboczych. Kolejne kilka dni zajmuje zmontowanie hali na miejscu docelowym. Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach taka hala przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu może być przeniesiona w inne miejsce jeśli zajdzie taka potrzeba. Oznacza to, że rozwiązanie to jest bardziej elastyczne od tradycyjnych konstrukcji murowanych.