Grawerowanie plexi metodą laserową i mechaniczną

Plexi jest tworzywem sztucznym, które w dużym stopniu przypomina szkło. W niektórych miejscach plexi nadaje się bardziej niż standardowa szyba. Mowa na przykład o kabinach prysznicowych. Co ciekawe, ten materiał można grawerować, dzięki czemu wygląda on bardzo dobrze. Takie grawerowanie wykonuje się na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga skorzystania z lasera. Jest to szybki, lecz droższy sposób. Tańsze jest grawerowanie mechaniczne. Wiele przedsiębiorstw posiada do tego również zautomatyzowany sprzęt.

Grawerowanie plexi bez dużych kosztów

niedrogie grawerowanie plexiMetoda laserowa jest dokładniejsza i szybsza, jednak wymaga większych środków finansowych. Płyta plexi układana jest na blacie roboczym, a zaprogramowany laser wykonuje grawerowanie. Pomimo, że jest to droższa metoda, w dalszym ciągu możemy to określić jako niedrogie grawerowanie plexi. Wydajność lasera jest tak duża, że będzie nam się to najbardziej opłacać w chwili, gdy będziemy chcieli wygrawerować duże powierzchnie. Jest to najlepsze rozwiązanie dla firm, które sprzedają grawerowane płyty plexi i poszukują podwykonawcy, który w krótkim terminie bezie mógł wykonać wiele zleceń jednocześnie. Grawerowanie mechaniczne bardziej opłaca się osobom prywatnym, które w swoim domu chcą wstawić szybę do drzwi lub kabiny prysznicowej. DO takiego grawerowania również są maszyny, jednak wykonują one swoją prace wolniej. Wzór wrzuca się do komputera, a urządzenie samodzielnie dobiera szerokość wiertła grawerskiego, a także głębokość pracy. Taka płyta grawerowana jest wolniej, jednak jest to najtańsza z możliwych opcji. Grawerowanie metra kwadratowego w przypadku tej metody zajmuje od dwudziestu do czterdziestu minut i w największym stopniu zależy to od tego, jak skomplikowany wzór jest w projekcie. W przypadku metody laserowej takie grawerowanie trwa dużo krócej. Proste wzory można wygrawerować w około trzy minuty, natomiast bardziej skomplikowane w sześć, do siedmiu minut. Widać, że jest duża różnica w czasie.

Jedna i druga metoda się opłaca, ale zupełnie innym zamawiającym. Każda firma, która ma dużo zleceń wybierze grawerowanie laserowa. Wiadomo, że czas jest bardzo ważny, ponieważ ich klienci liczą również na bardzo szybką realizację usługi. Osoby prywatne zdecydują się na metodę mechaniczną, za pomocą wiertła. Będzie to tańsze, a efekt również pozostanie dobry. Nie trzeba obawiać się bardziej skomplikowanych wzorów, ponieważ każdy z nich jest do wykonania bez problemu. Po to właśnie stworzono maszyny do grawerowania płyt plexi.