Folia stretch do owijania ręcznego

Do indywidualnego pakowania towarów, a także do paletyzacji towarów w małych przedsiębiorstwach z ciasnymi przestrzeniami stosuje się ręczną folię stretch. Funkcjonalnym celem tego produktu jest mocowanie ładunków przed transportem u ochrona towarów przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt ten produkowany jest w formie rolki nawiniętej na mocny, odporny na odkształcenia rękaw. W zależności od życzenia klienta długość folii może być dowolna.

Właściwości profesjonalnie wyprodukowanej folii stretch

profesjonalna produkcja folii stretchPodstawowe właściwości tego produktu to niewątpliwie zdolność do rozciągania z umiejętnością przywrócenia pierwotnej formy, doskonałą przyczepność i wytrzymałość na rozciąganie i przebicie. Folia, która jest dobrze wyprodukowana jest odporna na ekstremalne temperatury, a także nie kurczy się pod wpływem promieni UV, chemikaliów, bakterii. Posiada wysokie właściwości barierowe dla wnikania wilgoci i brudu. Jest bardzo przejrzysta, przyjazna dla środowiska i do tego ma niską cenę. Profesjonalna produkcja folii stretch może odbywać się na indywidualne zamówienie. Wystarczy skontaktować się z producentem. Z tego rozwiązania korzysta wielu przedstawicieli branż. Folia stretch ma szerokie zastosowanie w przemyśle rolniczym, do przechowywania i transportu mieszanek budowlanych i pakowania towarów na potrzeby małych firm. Korzystają z niej sklepy hurtowe i detaliczne, ale przydatna będzie również przy przeprowadzce biur czy mieszkań. Aby folia starczyła na dłużej, warto ją odpowiednio przechowywać. Producent zaleca ochronę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Optymalna temperatura przechowywania to od plus pięć stopni Celsjusza do plus dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza musi być nie większa niż osiemdziesiąt procent. Lepiej w pobliżu tej folii unikać agresywnych kwasów i zasad. Zabronione jest podgrzewanie folii stretch do dwustu stopni Celsjusza. Okres przechowywania na gwarancji to zwykle jeden rok. Po upływie roku folia stretch jest sprawdzana pod kątem zgodności z jej właściwościami i jest używana według uznania konsumenta

Chcąc kupić niestandardowe rozmiary folii stretch, warto skonsultować się z dobrym producentem i podać te wymiary wraz z innymi parametrami i wielkością zamówienia wysyłając zapytanie mailowe.  Producent na pewno pomoże dobrać odpowiedni produkt, aby jego jakość była na poziomie zadowalającym. Folia stretch wykonana z najwyższą klasą produkcji będzie służyła długo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jak widać posiada wiele zalet.