Firmy zakładające ogrody

Całkiem niedawno spełniłam swoje marzenie o własnym domu poza miastem. Zawsze podobały mi się okolice Wrocławia i to tutaj postanowiliśmy z mężem się wybudować. Najważniejszym argumentem, który przemawiał do mnie za mieszkaniem w budynku jednorodzinnym, było posiadanie większej prywatności, a także własnego ogrodu, w którym można wypocząć lub spędzić aktywnie czas z najbliższymi. Chcieliśmy, żeby nasz ogród od początku był urządzony profesjonalnie, dlatego wiosną znaleźliśmy firmę, która wszystkim się zajęła.

Profesjonalnie zaplanowany ogród

zakładanie ogrodów - wrocławWłasny ogród jest wspaniałym miejscem, w którym można wiosną i latem się zrelaksować lub spotkać na świeżym powietrzu ze znajomymi i rodziną. Jest to jeden z najważniejszych argumentów za tym, żeby zamieszkać w jednorodzinnym budynku, gdzieś poza miastem. Tak, na przykład, było ze mną. Od dziecka marzyłam, żeby zamieszkać w domu gdzieś na obrzeżach wielkiego miasta, gdzie będę miała dostęp do dużej ilości zieleni. I marzenie moje się spełniło, bo jesienią zeszłego roku wprowadziliśmy się z mężem i dziećmi do nowego domu. Organizację ogrodu pozostawiliśmy na wiosnę, bo chcieliśmy zatrudnić firmę, która zajmie się tym w profesjonalny sposób. Wpisaliśmy więc w przeglądarkę Internetową hasło: zakładanie ogrodów – wrocław i udało nam się znaleźć kilka firm z bardzo dobrymi opiniami. Ostatecznie wybraliśmy współpracę z tą, która posiadała najbliższe terminy. Zanim przystąpiliśmy do zakładania ogrodu, najpierw trzeba było stworzyć projekt, w czym pomógł nam doświadczony architekt zieleni. Same prace zaczęły się od wysiania trawnika, ze wcześniejszym przygotowaniem podłoża, a następnie zasadzone zostały rośliny. Kwestię mebli ogrodowy zostawiliśmy sobie. Chcemy, bowiem, sukcesywnie dokupować kolejne meble. W pierwszej kolejności powstanie altana, którą zleciliśmy do wykonania znajomemu stolarzowi. W altanie staną krzesła wraz ze stołem, a zaraz obok kamienny grill. Jak chodzi o sam ogród, to co prawda większość roślin musi jeszcze rozkwitnąć, ale już teraz prezentuje się bardzo ładnie.

Ogród jest wspaniałą ozdobą domu jednorodzinnego, szczególnie, jeżeli mówimy o nowym domu i zupełnie nowym ogrodzie. My zdecydowaliśmy się na założenie ogrodu przy pomocy profesjonalnej firmy. Okazało się, że we Wrocławiu funkcjonuje sporo takich firm, które zarówno tworzą projekt, jak i go później realizują. Założenie ogrodu, w części praktycznej, zaczyna się od wysiania trawy oraz posadzenia wszystkich roślin, które rosnąć będą w ogrodzie przed długi czas.