Film jako pamiątka ślubna

Film upamiętniający ślub i wesele to odwieczna tradycja. Odkąd kamery stały się dostępnym sprzętem, niemal każda para młoda zapragnęła uwiecznić swoją uroczystość. Charakter i rodzaj filmu to kwestia trendów i indywidualnych potrzeb – dawniej filmy ze ślubu były kilkugodzinną relacją zawierającą każdy szczegół. Obecnie najmodniejsze są niedługie teledyski ślubne, które przedstawiają najważniejsze momenty w oprawie wybranej muzyki, a ciekawy montaż i umiejętności kamerzysty sprawiają, że każdy z nich wygląda wyjątkowo i nieprzeciętnie. 

Jak wybrać najlepszego kamerzystę na ślub? 

wideofilmowanie częstochowaNiezależnie od indywidualnego podejścia, potrzeb i oczekiwań co do efektu, każdy ma przede wszystkim jedno oczekiwanie – aby film był wysokiej jakości i przedstawiał najważniejsze chwile w jak najkorzystniejszy sposób. Kiedy moja siostra brała ślub i miałyśmy zdecydować jakiego kamerzystę zatrudnić, pojawiła się ogromna trudność. Do sprawdzenia miałyśmy co najmniej 50 ofert z przykładowymi filmami. Część z nich wykluczyłyśmy natychmiast, bowiem autorzy pochodzili z daleka, a nam zależało, aby byli z naszego miasta. Kolejni zostali wykluczeni ze względu na styl twórczości, która nie przypadła nam do gustu. A wszyscy pozostali, których filmy nas zachwycały byli pod znakiem zapytania. Nie sądziłyśmy, że jeśli chodzi o wideofilmowanie Częstochowa ma aż tak ogromny wybór, ale dzięki temu wśród ofert, które najbardziej odpowiadały nam jakościowo, mogłyśmy wybrać taką, która była do tego najkorzystniejsza cenowo i przy tym była najbogatszym pakietem usług. Oprócz teledysku ze ślubu, również w pakiecie był krótki film z udziałem pary młodej, który był emitowany podczas weselna jako forma podziękowań dla rodziców oraz chrzestnych. Film był piękny, wzruszający i zdecydowanie warty swojej ceny. Ponadto cały materiał otrzymałyśmy naprawdę szybko, biorąc pod uwagę innych kamerzystów, którzy wielokrotnie kazali czekać na gotową pamiątkę nawet kilka miesięcy po ceremonii.

Wybór odpowiednich usługodawców zatrudnionych na dzień ślubu i wesela to bardzo ważna kwestia, do której należy podejść poważnie i z wcześniejszym przygotowaniem. Film i zdjęcia mają być pamiątkami na całe życie, a ponadto stanowią o tyle cenną usługę, że jej nieprawidłowe wykonanie będzie się wiązać z utratą tych chwil, których nie będzie dało się odtworzyć nigdy więcej. Warto więc poświęcić czas i wybrać takie firmy, które w spełnią nasze oczekiwania, nawet jeśli będzie się to wiązało z wyższą ceną, czy też dłuższym czasem poszukiwań.