Fachowe podawanie apiwarolu

Teraz prowadzenie pasieki wygląda zupełnie inaczej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ mamy ogromną wiedzę na temat funkcjonowania tych stworzeń i w związku z tym jesteśmy w stanie podejmować różne działania, aby mieć pozytywny wpływ na ich rozwój i funkcjonowanie nie tylko w trakcie sezonu, ale również w czasie zimy. To właśnie zima jest przecież czasem, do którego pszczoły muszą być pod każdym względem przygotowane. Rola podkurzacza do apiwarolu w tych przygotowaniach też jest istotna.

Bezpieczeństwo użytkowników podkurzaczy apiwarolu

fachowy podkurzacz do apiwaroluWiele osób, które tylko spożywają miód, może nawet nie mieć pojęcia, jak ważne w przypadku pracy przy pszczołach jest zapobieganie występowaniu różnym chorobom. Inne działania będą polegały na zwalczaniu pewnych szkodników, zanim zaczną one występować w niebezpiecznych ilościach. Takim właśnie szkodnikiem jest warroza i nigdy nie wolno go lekceważyć. Pomimo mikroskopijnych rozmiarów możemy go skutecznie zwalczać przy użyciu odpowiednich substancji, które stosowane zgodnie z zaleceniami producenta i weterynarza nie mają negatywnego wpływu na pszczoły. Fachowy podkurzacz do apiwarolu zdecydowanie ułatwia podawanie leków mających na celu zwalczanie właśnie warrozy. Doskonałym sposobem na podanie tego leku jest po prostu zadbanie o to, aby dym ze spalania specjalnej tabletki mógł dotrzeć do każdego zakamarka ula. Odpowiednie urządzenie, o którym wspominano powyżej, ułatwia właśnie rozprowadzenie tego dymu po całej powierzchni. Jest ono uniwersalne, ponieważ może z niego naprawdę swobodnie korzystać każdy pszczelarz bez względu na typ ula, na którym gospodaruje. Procedury związane z wykorzystywaniem czegoś takiego są banalnie proste. Na początku należy zadbać o to, aby urządzeniu znajdowały się działające baterie. Zamykanie jest tak przygotowane, że nigdy nie wypadną bez ingerencji człowieka. Tabletkę położoną na specjalnej siateczce można po prostu podpalić, bo elementy tego podkurzacza nie będą rozpadały się pod wpływem temperatury.

Został on tak zbudowany, żeby wyjście z ula było zamykane automatycznie po włożeniu podkurzacza do środka. Dzięki fachowym podkurzaczom pszczelarze nie muszą wdychać tego dymu w trakcie wykonywania zabiegu. To ważne, bo ten zabieg powinien być powtarzany 4 razy co 4 dni. Chodzi bowiem o to, aby stopniowo likwidować warrozę wychodzącą z czerwiu zamkniętego razem z młodą pszczołą. Kiedy używa się takiego urządzenia, wykonywanie tego zabiegu nawet na dużej pasiece nie zajmuje nigdy wiele cennego czasu.