Eustom w bukiecie ślubnym

Kwiaty, jak mało co na tym świecie, potrafią zachwycić i sprawić, że rzeczywistość od razu wydaje się bardziej znośna. Nic więc dziwnego, że każda Panna Młoda marzy o tym, aby jej bukiet ślubny był najpiękniejszy i idealnie pasował do stylizacji, i dekoracji. Jednym z najpopularniejszych kwiatów ślubnych jest eustoma.

Jakie kolory i znaczenie ma eustoma?

bukiet z eustomy w białymstokuDekoracja kościoła czy dekoracje sali weselnej są niezwykle ważne, jednak to właśnie bukiet ślubny jest jednym z dodatków, na który goście wyjątkowo zwracają uwagę. Panny młode mają bardzo duży wybór kwiatów, z których mogą stworzyć swoją wiązankę. Piwonie, frezje, róże czy goździki zdecydowanie znajdują się na czele listy. Nie można również zapomnieć o storczykach, tulipanach czy lawendzie. Od kilku sezonów jednak to właśnie eustoma jest jednym z najczęściej wybieranych kwiatów, nie tylko na bukiet ślubny, ale także do wszelkich innych dodatków i dekoracji. Jeśli interesuje nas bukiet z eustomy w Białymstoku, z pewnością znajdziemy wiele kwiaciarni, w których florystki skomponują nam bukiet z tych kwiatów. Za królową kwiatów od wielu lat uznawana jest róża, jednak odkąd na rynku pojawiła się eustoma, można śmiało stwierdzić, że dzielnie depcze ona róży po piętach. Eustoma, nazywana również chińską różą, to delikatne kwiaty, które wyrastają na szczycie gałązki. Jedna gałązka może mieć nawet kilka pączków. Niektóre osoby wierzą w to, że każdy kwiat przekazuje jakieś emocje. Eustoma według specjalistów świadczy o uznaniu, jakie jedna osoba okazuje drugiej. Eustoma występuje w różnych kolorach. W kwiaciarni możemy spotkać białe, różowe, fioletowe, czy też błękitne eustomy. Eustomę można jeszcze spotkać w kolorze kremowym i łososiowym. Zdarzają się również odmiany wielobarwne, na przykład biel połączona z delikatną zielenią. Coraz częściej na rynku można również spotkać chińską różę, której płatki są delikatnie postrzępione.  Trzeba przyznać, że jest to kwiat, który wygląda pięknie nie tylko sam, ale również w połączeniu z różnymi innymi roślinami. Eustoma idealnie nadaje się na bukiet ślubny, ponieważ jest niezwykle wytrzymała i potrafi przetrwać również w trudniejszych warunkach. Nie ma zatem obawy, że po kilku godzinach wiązanka będzie wyglądała nieświeżo, szczególnie jeśli kwiaty odbieramy dzień wcześniej. Eustoma często wkomponowywana jest również w bukiet ślubny z piwonii czy frezji, ponieważ idealnie się z nimi zgrywa. Wielkość kwiatów eustomy to kolejny plus. Duże i mniejsze pąki sprawiają, że można wykorzystać ją nie tylko w bukiecie, ale także do stworzenia butonierki czy wianka ślubnego. A jak wiadomo, obecnie panny młode starają się, aby wszystkie dodatki czy to męskie, czy damskie, były dopasowane do jednego, przewodniego motywu. 

Początkowo eustoma hodowana była jako roślina doniczkowa. Z czasem jednak zdano sobie sprawę z tego, że idealnie nadaje się na sprzedaż jako kwiat cięty. Zamawiając bukiet ślubny z eustomy, warto przygotować się na wydatek rzędu około 120-150 złotych. Oczywiście ostateczny koszt zależny jest również od wielkości wiązanki i dodatków, jakie zostaną dobrane.