Efektywne panele grzewcze

Ogrzewanie zdecydowanie najczęściej kojarzy nam się z kotłownią oraz ogniem w kotle, który się w tejże kotłowni znajduje. Warto jednak wiedzieć o tym, że obecnie dostępne są takie metody ogrzewania domów, które z ogniem nie mają nic wspólnego. Mowa tutaj o ogrzewaniu podczerwienią. Jest to technika wykorzystując energię elektryczną ale nie należy pod żadnym pozorem jej kojarzyć z ogrzewaniem elektrycznym jakie znamy sprzed wielu lat.

Nowoczesne grzejniki na podczerwień

grzejniki elektryczne na podczerwieńPodczerwień wielu z Państwa zapewne kojarzy się głównie z elektroniką. Dzięki podczerwieni przykładowo możemy zamieniać kanały w naszym telewizorze. W przeszłości podczerwień wykorzystywana była również do tego by przesyłać różne pliki do urządzenia znajdującego się w pobliżu. Na chwilę obecną podczerwień wykorzystywana jest również w branży grzewczej. Takie jej zastosowanie odkryto zupełnie przypadkowo. Otóż wystarczyło zaobserwować żarówkę, która jest w zasadzie swoistym promiennikiem podczerwieni. Większość energii elektrycznej dostarczanej do żarówki jest wykorzystywana właśnie do emisji ciepła w postaci wiązki podczerwieni. Stworzono więc grzejniki elektryczne na podczerwień, które obecnie mają całą rzeszę sympatyków. Ogrzewanie podczerwienią to sposób przede wszystkim bardzo wygodny dla użytkowników. Naszym jedynym zadaniem by cieszyć się ciepłem w naszym domu jest uruchomienie promiennika. Nowoczesne systemy smart dom pozwalają nam nawet na ustanowienie harmonogramu ogrzewania. Możemy przykładowo ustawić by grzejniki uruchamiały się na godzinę przed naszym powrotem z pracy a wyłączały w czasie gdy rano wychodzimy z domu. Możliwości personalizacji mamy naprawdę sporo. Na dzień dzisiejszy zamontowanie grzejnika na podczerwień również jest bardzo łatwe. Do tego zadania wystarczą nam podstawowe narzędzia jakie zapewne każdy z Państwa posiada w swoim domu. Grzejniki na podczerwień coraz częściej montowane są również na suficie gdzie doskonale spełniają swoje zadanie ogrzewając równomiernie całe pomieszczenie.

Mówiąc o grzejnikach na podczerwień nie możemy zapominać o kwestii związanej z kosztami. Otóż takiego ogrzewania nie należy kojarzyć z klasycznym konwekcyjnym ogrzewaniem energią elektryczną. W przypadku nowoczesnych promienników na podczerwień nie dochodzi bowiem do podgrzewania powietrza w pomieszczeniu. Promienniki podczerwieni podgrzewają jedynie nasze ciało. Od jakiegoś czasu promienniki podczerwieni są dość często stosowane również w przypadku budowania saun, które określane są jako sauny infrared.