Działanie przy kolce u noworodka

 

Jako rodzice musimy zwracać uwagę na to czy naszemu dziecku nic nie dolega, jednak niektórych problemów nie da się przegapić, gdyż są widoczne gołym okiem. Dotyczy to przede wszystkim kolki, która objawia się bardzo głośnym i nagłym płaczem, podkurczaniem nóg oraz prężeniem ciała. Dziecko jest przez to aż czerwone na twarzy z wyczerpania. W związku z tym musimy maluchowi pomóc, ponieważ bardzo go to boli. Warto rozpocząć pomaganie malcowi od domowych metod, które nie są szkodliwe dla jego ciała, a dopiero w ostateczności podać mu specjalne krople.

Problem kolki na co dzień u noworodka

co jest dobre na silne kolki dla niemowlątZanim zaczniemy siebie obwiniać o wystąpienie kolki u naszego niemowlaka to powinniśmy wiedzieć, iż jest to coś co występuje u ponad połowy maluchów na całym świecie. Nie wynika to z naszych złych zamiarów, a jedynie ze złego ułożenia podczas karmienia piersią bądź niskiej jakości butelki, która ma smoczek w połowie wypełniony powietrzem. Przez to dziecko może połknąć pęcherzyki powietrza, które powodują kolkę. Pewnie wielu z nas zastanawia się co jest dobre na silne kolki dla niemowląt, jednak odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż przede wszystkim metody naturalne. Dopiero w przypadku, gdy one zawiodą możemy zastosować lek z apteki, ponieważ nie warto podawać go przy każdej kolce. Zwróćmy uwagę również na to jak karmimy nasze dziecko i czy po spożytym posiłku odbiło mu się. Gdy wystąpi już uporczywa kolka musimy szybko reagować, ponieważ dziecko bardzo cierpi. Przygotujmy mu ciepłą kąpiel, termofor albo ciepły kompres, gdyż ciepło najbardziej pomaga z tym problemem. Dobrze jest również zabrać wszystkie zabawki i przedmioty wydające dźwięk oraz mające światło. Najlepszą opcją jest świeżo wywietrzony pokój z opuszczonymi roletami, aby dać mniej światła do pokoju. Nośmy dziecko, bujajmy się z nim i pokażmy mu, że jesteśmy obok. Warto też spróbować masażu brzucha albo pleców zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo podkurczania nóg do brzucha. Są to bardzo proste, jednak skuteczne metody na problem kolki.

Nie warto myśleć, iż na każdą kolkę trzeba być zaopatrzonym w leki, ponieważ męczą one mały organizm. Warto rozpocząć usuwanie problemu kolki dzięki metodom naturalnym takim jak ogrzewanie, spokój oraz masaż brzucha czy pleców. W ten sposób pokażemy naszemu malcowi, iż jesteśmy przy nim i staramy się mu pomóc w tych ciężkich i niezrozumiałych dla niego chwilach. Pamiętajmy również, iż liczy się zachowanie spokoju, gdyż niemowlak doskonale odczytuje emocje swoich rodziców, a nasz stres mu nie pomaga.