Drzwi z aluminium – czy to udany zakup?

Nieustannie tworzę coś nowego lub wykonuje różne prace remontowe, ponieważ zależy mi na tym, żeby całe moje najbliższe otoczenie dobrze wyglądało i było przy tym dopasowane do moich potrzeb. Traktuję to jako inwestycję w swoją przyszłość, ponieważ jestem właścicielem domu jednorodzinnego. Z drzwiami aluminiowymi było podobnie. Teraz w praktyce już po pewnym czasie od zamontowania tego produktu przekonuje się, że ma on zdecydowanie więcej zalet niż wydawało mi się w momencie wybierania konkretnego egzemplarza.

Dlaczego drzwi z Poznania dużo wytrzymują?

drzwi aluminiowe - poznańMusiałem trochę wydać na zakup moich aluminiowych drzwi tarasowych, ale uważam, że była to bardzo dobra decyzja, ponieważ po zamontowaniu tego elementu uzyskałem nie tylko swobodny dostęp do stworzonego wcześniej tarasu, ale również pozytywnie zmieniłem wygląd całego budynku. Tym bardziej że nie miałem najmniejszego problemu z dopasowaniem koloru takich drzwi do elewacji mojego budynku. Jeżeli chodzi o drzwi aluminiowe – Poznań to miejscowość, w której przyjmowane są indywidualne zlecenia. W moim przypadku indywidualnie zlecenie na wykonanie drzwi było koniecznością, ponieważ zależało mi na egzemplarzu o nietypowych wymiarach. Duża szyba wcale nie stanowi słabego punktu takiego produktu, ponieważ zwykle powstaje ona ze szkła hartowanego i w związku z tym jest odporna nawet na wyjątkowo silne uderzenia oraz podobne zjawiska tego rodzaju. Samo szkło to jednak nie wszystko, ponieważ elementy drzwi aluminiowych zostały w procesie produkcji tak połączone, żeby pomimo dużych rozmiarów przez tę część budynku nie uciekało na zewnątrz cenne ciepło. Producent naprawdę starannie dopasował wymiary oraz grubość aluminiowych elementów. Elementy są połączone tak, żeby w środku uwięzione powietrze stanowiło rodzaj izolacji. Innym dodatkowym zabezpieczeniem przed zimnem może być zastosowanie podwójnej szyby oraz specjalnego gazu znajdującego się pomiędzy tymi szklanymi elementami. Obecność gazu wcale nie pogarsza widoczności.

Ze względu na rozmiary zdecydowałem się na drzwi przystosowane od razu do zamontowania na specjalnych elementach umożliwiających ich swobodne przesuwanie. W przypadku mniejszych egzemplarzy producent oferuje klientom możliwość montażu standardowych zawiasów, które są zresztą dobrze dopasowane do wagi całej konstrukcji. Można powiedzieć, że elementem wspólnym tych produktów będzie zamek dobrej jakości. Właśnie ze względu na wysoką jakość poszczególnych części drzwi aluminiowych z Poznania uważam, że był to doskonały zakup.