Dobre drzwi do domu

Wybór odpowiednich drzwi oraz okien do domu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć. Odpowiednia stolarka okienna oraz drzwiowa wpływa na estetykę domu, ale także na jego energooszczędność. Jeżeli więc wybierzemy odpowiednie drzwi, które będą energooszczędne, to będziemy w ciągu roku oszczędzać bardzo duże pieniądze na rachunkach za ogrzewanie. Zawsze, kiedy decydujemy się na wybór najlepszych drzwi do naszego domu to powinniśmy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi?

drzwi z PiotrkowaNa początek musimy podzielić drzwi na materiał, z którego się je produkuje. Przede wszystkim najpopularniejsze są drzwi wykonane z drewna, ale również dobrym rozwiązaniem są drzwi stalowe lub z aluminium. Możemy również zakupić drzwi, które wykonane są z tworzywa sztucznego albo też z włókna szklanego. Oczywiście najpopularniejsze są drzwi zewnętrzne wykonane z drewna. Najważniejsze jest to, aby drzwi zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, które będą posiadały dobre właściwości techniczne. Najczęściej drzwi z Piotrkowa produkowane są z dębu oraz mahoniu, a także z sosny. Największymi zaletami drewna jest oczywiście to, że możemy z takiego tworzywa mieć wytrzymałe drzwi, a także posiadające dobrą izolację termiczną. Dużym plusem drzwi wykonanych z drewna jest również rozszerzalność cieplna. Zawsze, gdy zdecydujemy się na drzwi wykonane z drewna, to powinniśmy dokładnie sprawdzić, z jakiego surowca zostało wykonane. Drewno, które przygotowywane na drzwi powinno być na początek dokładnie przesuszone, a następnie pozbawione sęków oraz innych wad, aby zwiększyć jego stabilność. Jak zbudowane są drzwi do domu z drewna? Ościeżnica drzwi wykonana jest z litego drewna, które następnie klejona jest trójwarstwowo. Ościeżnica może być stalowa, ale samo skrzydło musi być wykonana z drewna. Dobrze, gdy skrzydło drzwi wykonuje się z całej płyty drewnianej, a następnie wszystkie poszczególne elementy łączy się śrubami oraz zbija mocnymi gwoździami. Ważne jest również wypełnienie drzwi, czyli przestrzeń, która znajduje się pomiędzy płytami i najlepiej wypełnić ją materiałem posiadających właściwości izolacyjne takie jak pianka poliuretanowa.

Dobrze jest również, aby drzwi zostały odpowiednio wykończone przez polerowanie oraz impregnowanie albo przez nakierowanie. Musimy również stosować odpowiednie specjalne farby oraz emalie a czasami mogą to być drzwi oklejone winylem lub fornirem. Dzięki nowoczesnej technologii możemy wykorzystać różnego rodzaju metody obróbki i dlatego możemy wyprodukować drzwi o różnych wzorach. Największym minusem drzwi drewnianych jest mała odporność mechaniczna.