Do czego stosuje się listwy sztukateryjne?

Remonty często wiążą się z chęcią zmiany wystroju pomieszczeń. Nie są do tego wymagane nowe meble czy zmiana koloru ścian. Czasami dobrym pomysłem może być zastosowanie listew sztukateryjnych. Jest to z pozoru niewielki detal, który może odmienić wygląd całego pokoju. Występują one w modelach sufitowych, ściennych i przypodłogowych, a także charakteryzują się różnymi kształtami i wielkościami.

Jak można wykorzystać listwę sztukateryjną?

listwy sztukateryjneDekoracje ścienne są jednym z najlepszych pomysłów, jeżeli chce się w prosty sposób zmienić wygląd swoich pomieszczeń. Nie wymagają one zmiany struktury powierzchni i można je zamontować jedynie przy użyciu kleju montażowego lub taśm. Listwy sztukateryjne mogą zostać założone na ścianach lub suficie. Ich konkretne ułożenia zależą od tego w jakim stylu jest dane pomieszczenie. Występują w formie klasycznych podłużnych pasów przytwierdzanych pod sufitem lub przy podłodze, a także w kształcie rozet i kopuł. Mogą być podświetlane na biało lub wyrazistymi barwnymi sekwencjami, które są niezwykle popularne wśród młodych osób. Sztukaterie te są wykonywane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne poliuretanu. Materiał ten mimo swojego wysokiego poziomu wytrzymałości jest bardzo łatwy w obróbce. Można wycinać go w różne kształty o dowolnych wzorach. Dzięki temu zastosowanie listew może zaowocować niepowtarzalnym efektem w wykończonym pomieszczeniu. Pasują one zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wystroju domu. W zależności od zachowanej aranżacji, inne modele sprawdzą się lepiej. Mogą też być wykorzystane do estetycznego osłonięcia przewodów w pokoju lub na zewnątrz, ponieważ materiał ten charakteryzuje odporność na niskie temperatury. Nie tylko dodaje to walorów estetycznych, ale też zabezpiecza przed zniszczeniem okablowania. Producenci listew sztukateryjnych dbają o to, aby ich oferta była dopasowana do każdego klienta. Pod podane miary pomieszczenia doradzą oni odpowiednie kształty i wielkości listew, tak aby prezentowały się jak najlepiej.

Zmiana wystroju pomieszczenia lub dodanie do niego ozdobnych elementów może bardzo pozytywnie wpłynąć na jego walory estetyczne, co może mieć również znaczenie dla dobrego samopoczucia domowników. Dzięki zastosowaniu listew sztukateryjnych nie trzeba martwić się o skomplikowane remonty, ponieważ ich montaż jest bardzo łatwy. Solidne wykonanie z wytrzymałego materiału sprawia, że dekoracje te będą się dobrze prezentowały przez bardzo długi czas, wystarczy tylko dobrać je do wystroju pokoju.