Dlaczeo warto kupować naturalne masło shea?

Chcąc zacząć używać masła shea do pielęgnacji skóry warto sprawdzić jakiej jakości są sprzedawane produkty. Aby trafić na najlepszy, którego właściwości będą widoczne po użyciu dobrze jest zorientować się jak był wytwarzany. Jeżeli chodzi o masło shea sklepy często oferują je w formie rafinowanej, które zdecydowanie dają słabsze efekty niż w pełni naturalne, sprowadzane prosto z serca Afryki produkty.

Zalety wybierania naturalnego masła shea w sklepach

masło shea sklepZnane ze swoich wielofunkcyjnych właściwości masło shea, jest szeroko używanym produktem w kosmetykach komercyjnych. Często można spotkać szampony, kremy, odżywki czy balsamy z jego dodatkiem. Jednak czy w takiej formie jest on skuteczny? Jeżeli chodzi o masło shea sklep powinien oferować nie tylko półprodukt w innych kosmetykach lub jego rafinowany odpowiednik. Powinna również pojawić się możliwość zakupu masła nierafinowanego, naturalnego. Posiada ono znacznie więcej wartości, antyoksydantów czy witamin. Jest źródłem wszystkiego co dobre i na co trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy w formie kosmetyków komercyjnych. Masło shea nierafinowane można samo kłaść na włosy i wsmarowywać w skórę, używać jako kremu pod oczy, redukującego cienie oraz jako pomadki. Świetnie sprawdza się w formie balsamu po opalaniu czy też jako emulsji łagodzącej na skaleczenia i drobne rany.  Przyspiesza regenerację naskórka, jest głęboko nawilżające i odżywiające. Można je stosować na tatuaże – smarować je po kąpieli, aby przez dłuższy czas zachowywały kolor i kontury. Przydaje się to w szczególności osobom, które szybko się opalają, ponieważ to ich tatuaże najszybciej bledną. Zastosowanie naturalnego masła shea da skórze tyle korzyści co cała gama kremów i balsamów. Jednak sklep z jakiego można go kupić w jak najlepszej formie, powinien mieć związek z sprowadzaniem produktu prosto z serca Afryki. To właśnie tam ten składnik jest produkowany i tam jest najbardziej naturalny. Rafinowanie zabiera mu mnóstwo wartości odżywczych i witamin, które pozytywnie wpływają na stan skóry przez cały rok.

Zastosowanie masła shea w codziennej pielęgnacji skóry może na nią bardzo pozytywnie wpłynąć. Jednak należy pamiętać, że aby efekty były jak najlepsze musi to być produkt w pełni naturalny. Masło shea w sklepach oferujących komercyjne kosmetyki, to zwykle produkt rafinowany lub jedynie składnik balsamu czy szamponu. Warto jest rozejrzeć się za miejscem, w którym można kupić go w jak najbardziej naturalnej formie, aby doświadczyć jego niezwykłego działania.