Dlaczego dziewczynki kochają pościel z Peppą?

Łóżeczko to specjalne miejsce, które wzbudza wiele emocji. Początkowo rodzice gorączkują się czy lepiej aby dziecko spało z nimi, czy we własnym łóżeczku. Zależnie od ich wyboru kolejne lata wciąż kręcą się wokół dziecięcego łóżeczka. Albo trzeba przenieść bezpiecznie śpiącą obok rodziców księżniczkę. Albo zadbać, aby samodzielna panna czuła się na swoim własnym materacyku tak dobrze, że będzie przesypiać w nim całe noce. Wspólnym mianownikiem dla tych zmagań jest odpowiednio dobrana pościel dla dziewczynki, najlepiej z ulubioną bohaterką bajek.

Świnka Peppa na pościeli dla rezolutnej dziewczynki

pościel peppa dla dziewczynkiChoć różowa bohaterka zaszła za skórę wielu naukowcom i rodzicom, pościel peppa dla dziewczynki może być trafnym prezentem dla dziecka, któremu trzeba nieco sprostować zachowanie poprzez rozmowę. Bo mimo wszystko zachowania nie zawsze grzecznej Peppy zazwyczaj są korygowane przez Mamę Świnkę więc rozmowa przed snem o bohaterce widocznej na pościeli może być dobrym wyjściem do nawiązania dialogu z dzieckiem potrzebującym uwagi i kilku słów wytłumaczenia czego od niego oczekuje społeczeństwo. Zakładając pościel z Peppą można wieczorem zorganizować zabawę, w rozmowę o ostatnio obejrzanej bajce. Przed snem dziecko jest już nieco zmęczone i rodzic ma większą szansę na zyskanie chwili uwagi niż w dzień, kiedy najważniejsze są podskoki i uruchamianie hałaśliwych zabawek. Ponadto rozmowa o niezbyt zróżnicowanej diecie Georga może być dobrym wstępem do nakłonienia dziecka aby wreszcie spróbowało zdrowych słodyczy, które rodzic przygotuje i poda zamiast żelek czy batoników. Natomiast jeśli dziewczynka jest nieśmiała i potrzebuje otuchy warto podsunąć dziecku, że pomimo, iż różowa bohaterka bywa niegrzeczna dla tatusia, to nadal króliczek ją lubi. Atutem bajki są też silne kobiety, które potrafią dolać oleju do silnika, czy są strażaczkami ratującymi skórę innym zwierzątkom. Pościel ze świnką Peppą na pewno pozwoli też uświadomić dziecku czym jest równość płci.

Trzeba jednak pamiętać, że świat nie zawsze jest różowy jak nasza bohaterka, więc samo kupno pościeli z Peppą dla dziewczynki nie rozwiąże problemu i nic nie da bez zaangażowania rodzica. Ponadto trzeba pamiętać, aby kupić dobrą jakościowo pościel, która zapewni komfort snu najwyżej jakości. W końcu od tego jak dziecko będzie spało, zależy czy kolejnego dnia osiągnie najwyższą zdolność koncentracji. Dlatego najlepiej wybierać pościel bawełnianą, która pozwoli skórze oddychać, a przy okazji będzie miękka i przyjemna w dotyku.