Czym jest fascynator?

Dla większości z nas nieodzownym nakryciem głowy panny młodej jest welon. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje coś innego, równie zjawiskowego jak on. Mowa tu o fascynatorze. Jest to forma ozdoby, która mocowana jest wysoko z boku głowy. Jest to jednak element, który nie tylko towarzyszy pannom młodym. Może bowiem zostać wykorzystany w wielu innych sytuacjach, ze względu na ogromną ilość modeli, które różnią się pomiędzy fasonem, kolorem oraz materiałem wykorzystanym do produkcji.

Fascynator – efektowne nakrycie głowy

wyjątkowy fascynatorMateriałem, po który producenci fascynatorów sięgają najczęściej jest tiul. Idealnie wkomponowuje się on w resztę stroju, który mamy na sobie, ponadto sprawdza się doskonale w większości uroczystości. Spotkać możemy się jednak również z fascynatorem wykonanym z piór, jedwabnych kwiatów czy kokard. Aby idealnie dopasować ten dodatek powinniśmy wziąć pod uwagę, że jest on poniekąd formą biżuterii naszych włosów. Powinniśmy zatem poświęcić nieco czasu, aby spełniał rolę ozdobną, zamiast wpływać niekorzystnie na nasz wygląd. Przede wszystkim fascynator powinien być dobrany idealnie względem kształtu naszej twarzy. W przypadku okrągłych twarzy świetnie sprawdzi się toczek, który optycznie ją wysmukli. Z kolei w przypadku szczupłej, podłużnej powinniśmy swoją uwagę skupić na elemencie, który doda nieco kształtów oraz kolorów. Jeśli na naszej głowie będzie się coś działo, skutecznie odwróci to uwagę od drobnych mankamentów, w przypadku których nie chcemy, aby rzucały się w oczy. Nie zapominajmy również, że fascynator ma stanowić dopełnienie naszej fryzury. Jeżeli zatem upniemy włosy w klasyczny kok, idealnie sprawdzi się nieco bardziej ozdobny stroik. Analogicznie im więcej dzieje się na naszej głowie, jeżeli chodzi o fryzurę, tym spokojniejszy oraz zrównoważony powinien być owy dodatek. Jeżeli wybierzemy wyjątkowy fascynator o ogromnej liczbie ozdób oraz połączymy go z lokami, bądź też inną ozdobną fryzurą, sprawi to wrażenie, że nasza głowa będzie wyglądać wręcz karykaturalnie. Owszem, wszyscy dookoła zwrócą na nas uwagę, jednak z pewnością nie będzie to zainteresowanie, którego oczekujemy.

Równie istotny podczas doboru fascynatora jest kolor naszych włosów. Wybierajmy ozdoby, które nie będą gryzły się z naszymi pasmami. Uniwersalnym kolorem z pewnością jest czarny. Bez wątpienia pasuje on bowiem do każdego koloru włosów. Jeżeli jesteśmy więc minimalistkami i nie przepadamy za zbyt wieloma kolorami w naszej szafie, z pewnością taka klasyczna forma będzie idealnym rozwiązaniem na wiele okazji.