Czy warto kupić bity diamentowe?

Wiertarka to absolutne „must have” każdego majstra budowlanego, a także mniejszego majsterkowicza domowego. Urządzenie to już dawno wyparło śrubokręty, ponieważ w krótkim czasie możemy z jego pomocą wkręcić różne elementy budowlane i wykonać nawet najtrudniejsze prace konstrukcyjne. Do wiertarki musimy nabyć odpowiednie bity i nakładki, bez których praca wiertarką jest niemożliwa. 

Zastosowanie bitów diamentowych

diamentowe bityStandardowe śrubokręty czy młotki wymagały wykonania mozolnej pracy ręcznej użytkownika. Wiertarka automatyczna pozwala na bardzo szybkie wkręcenie śrub do podłoża i bardzo sprawne łączenie ze sobą różnych elementów konstrukcyjnych. Wiertarkę wystarczy tylko podłączyć do prądu, by móc wkręcać śruby z użyciem dużej siły. Wiertarka do poprawnego działania potrzebuje specjalnych narzędzi takich jak specjalne bity do wkrętarki. Jest to podstawowe wyposażenie wiertarki. To na nie nakłada się śrubki, których później używa się do montażu różnych elementów konstrukcyjnych. Najlepiej jeżeli bity dopasujemy odpowiedni bit do rodzaju ściany, w jakiej zamierzamy wiercić. Te najtrwalsze ściany – na przykład takie zbudowane z cegły, potrzebują zastosowania bardzo twardych bitów. Bardzo popularne są bity niklowane, jednak nie nadają się one do każdego podłoża. Jednym z najtrwalszych bitów są diamentowe bity. Pozwalają one na wywiercenie otworu w bardzo grubych i solidnych ścianach, bez ryzyka uszkodzenia ich fasady. Są one wykonane ze stali stopowej, a dodatkowo są hartowane. Oprócz zastosowania odpowiednich bitów musimy także nauczyć się odpowiedniego wiercenia. Zbyt duży nacisk na podłoże wiertarką na początku wiercenia może prowadzić do ułamania się bitów. Warto użyć więcej siły użyć dopiero pod koniec wiercenia. Bity wykonane z diamentu z pewnością zapewnią użytkownikowi mniejsze ryzyko ułamania się, ponieważ są o wiele bardziej wytrzymałe i solidne. Ostry grot bita pozwala na łatwiejsze wkręcanie ich w grube i twarde ściany. Sprzedawane są na specjalnych pasku, co znacznie ułatwia ich przechowywanie. Taki pasek może z łatwością być przechowywany w walizce majsterkowicza. Sprzedawane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo jest dobrać ten najwłaściwszy dla naszej wiertarki. Najważniejsze, by wybrać odpowiedni bit do rodzaju śruby.

Bity do wiertarki pozwalają na korzystanie z wiertarki. Bity wykonane z diamentu są jednym z najtwardszych bitów, które pozwalają na wykonanie otworów nawet w najgrubszych ścianach. Dzięki nim możemy mocować nawet najtwardsze elementy konstrukcyjne.