Czy turbo można naprawiać samodzielnie?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na samodzielną naprawę samochodu. Dzięki temu, można zaoszczędzić sporo środków i czasu, który byłby związany z naprawą w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Oczywiście jednak, nie wszystkie elementy samochodu można naprawić samodzielnie.

Jakie rdzenie Turbo są najlepsze?

solidny rdzeń turboCoraz więcej osób, szczególnie tych zainteresowanych motoryzacją, decyduje się na samodzielne próby naprawy samochodu. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, ze wcześniej konieczne jest właściwe zdiagnozowanie miejsca usterki oraz posiadanie dobrze rozwiniętych umiejętności manualnych. Takim typem usterki, którą można próbować usunąć samodzielnie, jest usterka rdzenia turbosprężarki. Do tego będzie potrzebny oczywiście odpowiednio skalibrowany, solidny rdzeń turbo. Co ciekawe jeszcze kilka lat temu nie można było kupić nigdzie dobrze wyważonego rdzenia turbo. Z tego tez względu, nawet gdy komuś udało samodzielnie wymienić rdzeń w turbo na nowy i tak musiał oddawać samochód do warsztatu. Obecnie jednak wizyta w warsztacie nie jest wymagana, a dostępne w sklepach motoryzacyjnych rdzenie turbo są nie tylko już skalibrowane, ale także i dostępne w całości. Wcześniej zaś bardzo często występowały trudności z dostępnością rdzenia Turbo w całości. Dzięki temu każdy z nas może już decydować się na samodzielną wymianę rdzenia turbo. Bardzo ważne jest także, że usterkę turbiny bardzo łatwo jest samodzielnie zdiagnozować i nie jest wymagany do tego żaden specjalistyczny sprzęt. Jeżeli więc nasz samochód ma znaczne gorsze osiągi niż w chwile po jego zakupie, lub też zużywa znacznie większe ilości oleju napędowego i paliwa to jednoznaczny znak, że uszkodzeniu uległ rdzeń turbiny naszego samochodu. Oczywiście wybierając rdzeń do turbiny należy upewnić się, ze jest on kompatybilny z posiadaną przez nasz częścią oraz że będzie pasował do naszego auta. Warto także pamiętać, żeby zabezpieczyć się przed wystąpieniem podobnej usterki turbosprężarki w przyszłości. W tym celu wystarczy uszczelnić całą turbosprężarkę, tak aby do jej świeżo wymienionego rdzenia nie mogły przedostawać się żadne zanieczyszczenia. To właśnie one najczęściej powodują korozję rdzenia turbiny co z kolei jest najczęstszą przyczyną jego wymiany. Zanieczyszczenia są także niebezpieczne dla innych elementów turbosprężarki.

Coraz większa ilość osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w samochodzie odgrywa jego turbosprężarka. Dlatego też gdy element ten ulegnie uszkodzeniu, należy jak najszybciej poddać go regeneracji. Obecnie, dzięki lepszej odstępności elementów wymiennych, każdy z nas może zrobić to samodzielnie.