Coraz bardziej opłacalna jazda na gaz

Kiedy najbardziej opłaci się zamontować w samochodzie instalację gazową? Tak naprawdę zawsze się to opłaci, bo benzyna i diesel są dzisiaj ponad dwukrotnie droższe od gazu LPG. Jazda autem na gaz jest opłacalna od wielu lat i dlatego właśnie tak dużo samochodów ma zamontowaną butlę zamiast koła zapasowego. Dzięki temu rozwiązaniu miliony kierowców jeżdżą o wiele taniej niż Ci, którzy tankują do samochodów benzynę lub olej napędowy. Montażem instalacji zajmują się wyspecjalizowane warsztaty samochodowe.

Ile kosztują nowoczesne samochodowe instalacje gazowe?

auto gaz z dębicyKoszt zamontowania instalacji gazowej w samochodzie zależy tak naprawdę od dwóch zmiennych. Po pierwsze – cena zależy od tego, na jaką generację takiej instalacji się zdecydujemy. Po drugie – zależy od miasta, w którym chcemy założyć auto gaz. W dużych miastach będzie oczywiście drożej niż w mniejszych, chociaż również w dużym mieście można znaleźć warsztaty, które montują autogaz naprawdę niedrogo. Można też odwiedzić warsztat montujący auto gaz z Dębicy, w którym instalację najnowszej piątej generacji można mieć już za dwa i pół tysiąca złotych. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę, że w większych miastach cena instalacji tej generacji zaczyna się od trzech tysięcy złotych. A dzisiaj nie opłaci się już korzystać ze starszych generacji instalacji LPG. No chyba, że ich montażu wymaga konstrukcja silnika. W każdym razie w Dębicy jest warsztat, który oferuje naprawdę tanie instalacje. Trzeba tylko pamiętać, że dobrze jest znaleźć instalację w świetnej cenie, ale nie tracąc na jej jakości. W każdym razie nie zmienia to faktu, że bez względu na koszt autogazu i tak zawsze jest to opłacalne. A im więcej kilometrów pokonujemy każdego dnia tym więcej możemy zaoszczędzić i tym szybciej zwróci się nam montaż autogazu. Na stu kilometrach przy obecnych cenach paliwa można zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Na dobrą sprawę wystarczy przejechać na gazie dwadzieścia tysięcy kilometrów, żeby zwrócił się koszt zamontowania instalacji autogazu.

Nowoczesne instalacje LPG – pomimo swojej doskonałości – cały czas kosztują tyle samo odkąd zaczęto je montować w samochodach osobowych. Jak ktoś montował autogaz kilkanaście lat temu to też zapłacił za to około dwóch tysięcy. Dzisiaj za tyle można zamontować czwartą generację, więc dla oszczędnych to bardzo dobra cena. Za piąta generację instalacji LPG trzeba zapłacić około tysiąca złotych więcej, ale tam technologia pozwoliła wyeliminować wszystkie niedociągnięcia z poprzednich generacji.