Co warto dokupić do swojego roweru?

 

Większość kupowanych rowerów posiada jedynie podstawowe wyposażenie. Producenci takich rowerów, często tną koszty na dodatkowym wyposażeniu, na które większość rowerzystów nie zwraca na początku uwagi. Właściciele nowo nabytych rowerów, mogą jednak zadbać o swój komfort jazdy i dokupić kilka sprawdzonych dodatków. Specjalne gadżety oraz akcesoria, znacznie usprawnią nasze treningi i rowerowe wyprawy. Co warto dokupić do swojego roweru?

Trwałe owijki na kierownicę oraz GPS rowerowy

trwała owijka na kierownicęWłaściciele najróżniejszych rowerów, podczas swoich treningów często mogą mieć problem z utrzymaniem kierownicy. Dotyczy to szczególnie tych rowerzystów, którzy mają bardzo intensywny trening i przejeżdżają dziennie duże ilości kilometrów. Tacy profesjonalni rowerzyści muszą mocno trzymać swoją kierownicy, jednak pocące się dłonie mogą z czasem utrudniać tą czynność. Pomóc może trwała owijka na kierownicę, która pozwala lepiej chwycić kierownicę i dobrze wchłania pot. Taka porządna owijka jest tania i można ją kupić w każdym profesjonalnym sklepie rowerowym. Bez najmniejszych problemów dostaniemy ją również na znanych portalach aukcyjnych. Wybierając taką owijkę, warto chwilę uwagi poświęcić na wybór odpowiedniego koloru lub wzoru. W sklepach rowerowych oraz na znanych portalach aukcyjnych znajdziemy wiele, różnorakich owijek, które mają bardzo intensywne kolory i ciekawe wzory. Taka owijka będzie się pięknie prezentować na kierownicy naszego roweru. Jeśli zatem posiadamy rower szosowy lub MTB, warto dokupić do nich taki dodatek, gdyż podczas długich i intensywnych treningów, z pewnością się on nam przyda. Co jeszcze warto dokupić do swojego roweru? Dobrym dodatkiem do naszego roweru będzie porządny GPS. Taki profesjonalne urządzenie umożliwi nam wskazywanie trasy i bezproblemowe dotarcie do wyznaczonego celu. Specjalny GPS posiada wiele tras, które znajdują się poza obszarem asfaltowych dróg. Takie nowoczesne urządzenie pozwoli znaleźć się w lesie lub terenie, który będzie dla nas nieznany.

Kupując zatem swój rower warto zadbać o dodatkowe wyposażenie do niego. Z pozoru zwykłe błahostki mogą nam się bardzo przydać do codziennego użytkowania naszego roweru. Specjalna owijka będzie chronić naszą kierownicę przed zniszczeniem, a GPS zapewni nam bezpieczeństwo podczas jazdy na nieznanym terenie. Wszystkie wyżej wymienione gadżety bez najmniejszych problemów kupimy w profesjonalnym sklepie rowerowym za niewielki pieniądze. Do porządnych rowerów to podstawowe wyposażenie każdego rowerzysty.