Co można czyścić suchym lodem?

Jak działa ten proces czyszczenia i co może wyczyścić? Na wstępie należy wspomnieć, że suchy lód nie jest w żaden sposób powiązany z lodem. Substancja nie jest wykonana z wody i nie topi się jak lód. Suchy lód to silnie schłodzony gaz CO2. CO2 jest całkowicie bezpieczny i występuje w naszym środowisku. Powietrze, którym wdychamy, to O2, a wydychane powietrze to CO2.

Suchy lód jako środek czyszczący

usługi czyszczenia suchym lodemProdukcja suchego lodu polega na zatężaniu CO2 do cieczy, a następnie wytłaczaniu go w bardzo niskich temperaturach. Produkt końcowy jest przechowywany w dużych izolowanych chłodnicach. Z powodu braku wody i lodu, a także z powodu zamarznięcia, substancja ta znana jest jako suchy lód. Jednak suchy lód jest niezwykle zimny, a jego temperatura wynosi minus 115 stopni Fahrenheita. Jak więc ten produkt właściwie czyści? Ze względu na dużą różnicę temperatur, gdy suchy lód styka się z czyszczoną powierzchnią, następuje pewnego rodzaju szok termiczny, który skutecznie zrywa połączenie między pleśnią, brudem lub sadzą, które wymagają czyszczenia, a powierzchnią, do której przywiera. Wkrótce po rozpadzie suche zanieczyszczenia rozpadają się na małe wióry, kurz lub odchody, a następnie są zamiatane lub odkurzane. Jeśli zanieczyszczenia są mokre, takie jak oleje lub tłuszcz, materiał po prostu spada na podłogę za pomocą czyszczenia suchym lodem, a do jego zbierania używana jest mata pochłaniająca olej. Później mata jest zbierana i usuwana poza teren zakładu. Granulki suchego lodu sublimują w gaz po zetknięciu się, a zatem nie ma potrzeby czyszczenia, ponieważ nie powstają żadne odpady, jak ma to miejsce w przypadku czyszczenia rozpuszczalnikiem lub piaskowania. Tak działają usługi czyszczenia suchym lodem. Co czyszczą te magiczne kulki? Suchym lodem można skutecznie i starannie wyczyścić następujące zanieczyszczenia: oleje tnące, żele i pasty, różne smary, oleje, smary i różne produkty ropopochodne, stary tynk i gruz przylegający do cegły, betonu, muru Na liście jest więcej. Do usunięcia większości zanieczyszczeń w każdej sytuacji można użyć czyszczenia suchym lodem. A ponieważ jest to proces nieprzewodzący, możliwe jest również stosowanie tego typu czyszczenia w elementach elektrycznych i wrażliwych elementach komputerowych.

Świat coraz bardziej skłania się ku społeczeństwu przyjaznemu dla środowiska i ten trend będzie się tylko utrzymywał. Coraz więcej branż robi wszystko, co w ich mocy, aby wdrażać zielone technologie i zastępować istniejące praktyki, które szkodzą środowisku.