Co charakteryzuje dobry reportaż ślubny?

Dobre zdjęcie ślubne nie dotyczy przede wszystkim miejsca, nie ustawień, ale samego siebie. Jeśli podczas sesji zdjęciowej para młoda wyraża swoje szczęście i jest naturalna – wówczas zdjęcie będzie idealne! Zdjęcia ślubne robi się przede wszystkim młodej parze – to oni są głównymi bohaterami dnia, ale warto jest też zrobić zdjęcia grupowe będące wspaniałą pamiątką dla nowożeńców oraz wszystkich przybyłych gości.

Reportaż ślubny doskonałą pamiątką

reportaż ślubny RzeszówJeśli rodzina i przyjaciele spotkają się na takim wydarzeniu, można skorzystać z okazji, aby zrobić więcej zdjęć grupowych. To przecież zaszczyt, że przyjechali i brali udział w tym wielkim dniu. Na weselach mniejszych niż sto osób, robienie zdjęć grupowych zajmuje od około piętnastu do dwudziestu, a na weselach jeszcze większych nieco dłużej. W wielu przypadkach pary boją się fotografii studyjnej, więc bardziej wybierają reportaż ślubny Rzeszów. W dzisiejszych czasach postrzeganie fotografii studyjnej jest dość negatywne, ponieważ wiąże się z fotografią sceniczną, bezosobową nienaturalną. Nic bardziej mylnego, to od fotografa zależy rozładowanie napięcia stresu. Jeśli chodzi o ilość zdjęć w reportażu ślubnym, warto jest robić mniej ale lepszej jakości. Ma to większą wartość, niż robienie wielu zdjęć, ale słabszych. Dlatego nie liczy się ilość, ale jakość. Liczba zdjęć, które fotograf zrobi, zależy od czasu, programu i ślubu. Może to być dwieście, ale może być to też dwa tysiące! Klient otrzymuje zdjęcia ślubne na kilka sposobów. Po ślubie fotograf może mile zaskoczyć pary kilku slajdowym pokazem na swojej galerii internetowej. Może to zrobić w ciągu tygodnia i publikować ulubione zdjęcia w serwisach społecznościowych. Jest jeszcze jeden, coraz bardziej popularny – kreatywny sposób przechowywania zdjęć! Fotograf może zrobić w ramach reportażu fotoksiążkę ze zdjęciami ślubnymi, która może być dla młodej pary wieczną pamiątką. Jest to rodzaj albumu, mniejszego lub większego, do którego zbieramy zdjęcia razem. Jeśli dobrze się bawi para młoda no i oczywiście goście też będą się dobrze bawić, to wszystko zostanie odzwierciedlone na zdjęciach.

Oczywiście fotograf może to pokazać podczas osobistego, pierwszego spotkania. Po ślubie oczywiście daje wszystkie zdjęcia na DVD, ale także drukuje najlepsze zdjęcia, powiększa je. Może to być pamiątka dla rodziców. Są trzy ważne czynniki, na które należy zwrócić uwagę. Pierwszy to to, że taki dzień mija bardzo szybko, dlatego warto zaplanować i dać sobie wystarczająco dużo czasu na sesję zdjęciową, aby nie trzeba było się spieszyć. Drugą ważną rzeczą jest skupienie się na sobie.