Cebula jako dobro narodowe

Cebula to warzywo należące do amarylkowatych. Cebula pochodzi prawdopodobnie z Azji środkowej, szacuje się również, że w uprawiano ją w Palestynie około 5000 p.n.e. obecnie cebula już nie występuje w stanie dzikim, uprawia się ją na masową skalę, W Egipcie cebule stosowano do mumifikowania, co ciekawe wartość cebuli w Egipcie była ogromna. Zaś w Ameryce, cebula została przywieziona przez osadników z Europy. 

Najczęściej wykorzystywane warzywo w kuchni

hurtownia cebuli obranejCebula ma wiele zastosowań nie tylko w kuchni, ale i również jest bardzo lecznicza. pomaga na stany zapalne, choroby reumatyczne, infekcje, podczas infekcji oddechowych bardzo istotne jest aby pić syrop z cebuli, on bardzo szybko i konkretnie pomaga. Cebula zwiera również sporo witaminy C, tak więc powinni ją jeść ludzie, którzy maja niedobory. Ostatnie badania wykazują, że cebula może zmniejszać ryzyko rozwoju raka, ponieważ zawiera ona silne antyoksydanty, podobnie jak czosnek. Cebula również zmniejsza ilość złego cholesterolu oraz zapobiega zakrzepom krwi oraz nadciśnieniu. Uprawa cebuli nie jest mocno skomplikowana , uprawia się ją dwa lata. Cebula rośnie najlepiej w miejscach bardzo mocno nasłonecznionych, ciepłych. Lubi gleby o ph od 6,5 do 7,0. Najczęściej uprawianą cebula w domu, to cebulka dymka, jednak już w miejscach gdzie uprawia się cebulę na masową skalę, rodzaje cebuli jest mnóstwo. Od cebuli białek, po wczesnopóźną, późną, średniopóźna i wczesną. Potrzebne sa na początku tylko i wyłącznie nasiona, dobra i żyzna gleba, oraz z biegiem czasu odpowiedni nawóz z witaminami. Istotne jest również odchwaszczanie oraz spulchnianie gleby. Ciekawe jest również to, że cebula poradzi sobie w każdych warunkach, ale jeżeli oczekujemy konkretnych plonów, to nie ma co ryzykować. Po zbiorach, cebula trafia do hurtownia cebuli obranej, oczywiście wcześniej jest ona umyta i odpowiednio obrana. W hurtowniach tego typu najczęściej możemy złapać cebulkę dość tanio, wszystko zależy tak naprawdę od nas samych i co wybierzemy. Warto jednak rozglądać się za obleganymi miejscami. 

Jeżeli chcemy kupić cebulę taniej niż w hipermarkecie czy markecie, warto wybrać się do hurtowni cebuli, tam na pewno znajdziemy wiele rodzajów cebuli w korzystnych dla nas cenach. Warto inwestować w cebulę, ponieważ jest smaczna, wzbogaca niemal każdą prostą potrawę, a do tego jest niezwykle zdrowa. Przede wszystkim jest rewelacyjna na wszelkie infekcje oddechowe. Mówi się nawet, że cebula jest naturalnym antybiotykiem, tak samo jak i czosnek.