Buty dla profesjonalnych sportowców

Po przejściu do bardziej profesjonalnej ligi sportowej, cała drużyna zgodnie postanowiła wymienić dotychczasową odzież, a zwłaszcza buty, na znacznie bardziej komfortowe i o wiele funkcjonalniejsze. Do tej pory używaliśmy bowiem najzwyklejszych kolców do biegania, które być może sprawdzały się podczas mniej intensywnych konkurencji, aczkolwiek na dalekich dystansach stawały się zwyczajnie niewygodne. Nie należały również do szczególnie trwałych, a niejednokrotnie zdarzało się iż rozchodziły się o dwa rozmiary ledwie po miesiącu.

Nowoczesne obuwie dla profesjonalnych sportowców

nowe kolce sprinterskieW sklepach sportowych można znaleźć najrozmaitsze odmiany butów sportowych, w tym i te które przeznaczone są do konkurencji biegowych. Mieliśmy więc z kolegami dość duży problem w znalezieniu butów które spełniałyby wszystkie nasze wymagania, gdyż niektóre były zaprojektowane pod kątem wygody, aczkolwiek brakowało im wytrzymałości, a inne odwrotnie, należały do bardzo trwałych choć niekomfortowych. Zdecydowaliśmy się w końcu, jak bardzo wielu kolegów z pozostałych drużyn, na buty uniwersalne, mniej wyspecjalizowane aczkolwiek sprawdzające się dobrze na każdym polu. Są to nowe kolce sprinterskie, od niedawna wprowadzone do sprzedaży przez jedną z najbardziej renomowanych firm, aczkolwiek nie są wyłącznie przeznaczone do konkurencji biegowych na czas, odbywających się na niewielkim dystansie. Równie dobrze spisują się podczas maratonów czy biegów z przeszkodami, a ich główną zaletą jest bardzo wysoki poziom komfortu, niespotykany w obuwiu do biegania po bieżni. Buty mają bowiem cienką, choć bardzo wygodną podszewkę, całkowicie eliminującą odwieczny problem obtarć, bardzo często zdarzających się podczas biegu w obuwiu starego typu, prawie nigdy nie posiadającego nawet najcieńszej podszewki. Materiał z którego została uszyta nie jest natomiast szczelny i umożliwia łatwą wymianę powietrza bez konieczności wszycia warstw materiału termoaktywnego, bardzo podatnego na niszczenie przy intensywnym użytkowaniu na konkurencjach sportowych.

Równie dobrze poprawione zostały podeszwy, zwłaszcza w miejscach tuż nad kolcami stabilizującymi. Nie tylko znacznie lepiej amortyzują siłę nacisku, wywieraną na stopę w trakcie biegu, ale również osłaniają przed odgnieceniami po skoku, oddzielając w większym stopniu stalowe kolce od stopy. Obuwie to spełnia wszystkie wymagania organizacji sportowych, więc może być używane we wszystkich konkurencjach biegowych bez obaw o dyskwalifikację z powodu obuwia niezgodnego z regulaminem.