Agregat przemysłowy o dużej mocy

Na terenie jednostki znajdowało się bardzo dużo urządzeń i zabezpieczeń, polegających na stałych dostawach prądu. Jakakolwiek przerwa w zasilaniu mogłaby spowodować nie tylko poważne uszkodzenie niektórych urządzeń, ale również blokadę zabezpieczeń. Ta ostatnia mogła szczególnie zagrozić funkcjonowaniu całego obiektu, gdyż uniemożliwiała dostęp do kluczowych pomieszczeń i magazynów broni. Z tego powodu, posiadanie awaryjnego zasilania na obiekcie było niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Stacjonarny agregat o wysokiej mocy

Agregaty prądotwórcze stacjonarneAwaryjne zasilanie musiało być zapewniane z jednostki prądotwórczej znajdującej się na terenie obiektu, więc oczywistym wyborem na źródło takiego zasilania był benzynowy agregat prądotwórczy. Jednak standardowe agregaty, stosowane w wielu gospodarstwach domowych, nie zapewniały wystarczająco dużego poziomu energii by móc zostać przez nas użyte w tym celu, nawet w przypadku użycia wielu urządzeń jednocześnie. Nawet awaryjne agregaty, służące do zasilania obiektów handlowych były zbyt małe, dlatego też zdecydowaliśmy się wyposażyć jednostkę w agregaty prądotwórcze stacjonarne o podwyższonym poziomie wydajności. Urządzenia te były bardzo duże, zajmując dość duże pomieszczenie całkowicie, więc do ich użycia wymagane było wydzielenie ogromnej przestrzeni. W przeciwieństwie do przenośnych urządzeń, jednak, agregaty te generowały ogromne ilości energii, w zupełności wystarczające by zasilić wszystkie kluczowe systemy i zabezpieczenia w wypadku nagłej utraty zasilania zewnętrznego. Były one na stałe podłączone do sieci energetycznej obiektu, i uruchamiały się samoczynnie w przypadku wykrycia braku zasilania zewnętrznego, więc umożliwiały płynną pracę obiektu nawet w sytuacji awaryjnej. Mimo bardzo wysokiej mocy, należały one do urządzeń dość wydajnych, umożliwiając nieprzerwaną pracę przez sześć godzin bez konieczności napełnienia zbiorników paliwowych, a zabezpieczenia umieszczone na owych zbiornikach pozwalały na uzupełnianie paliwa nawet w trakcie pracy urządzenia bez obawy o wystąpienie wypadków.

Agregaty te były podłączane bezpośrednio do infrastruktury i sieci elektrycznej obiektu, co oznaczało brak konieczności przeprowadzania dodatkowego okablowania do miejsc wymagających dopływu prądu, i znacznie ułatwiało ich montaż i użytkowanie. Mogły one być zaprogramowane na tryb automatyczny, który był przez nas najczęściej używany, aczkolwiek istniała również możliwość ustalenia cykli działania, które przydawały się na obiektach przemysłowych.