Adblue w codziennej eksploatacji pojazdów

Posiadacze nowych maszyn budowlanych i pojazdów ciężarowych wyposażonych w system recyrkulacji spalin doskonale znają dodatek o nazwie Adblue. Jest to roztwór mocznika, którego stosuje siędo podwyższenia temperatury spalanych gazów, która wpływa pozytywnie na czyszczenie filtra cząstek stałych. Nie każdy jest zwolennikiem tego rozwiązania, jednak trzeba sobie od razu powiedzieć, że bez niego nie powstają już nowe silniki i trzeba się do niego przyzwyczaić.

Gdzie kupić Noxy Adblue na Puławach?

noxy puławyU nas na Puławach jest wiele firm transportowych i budowlanych, które korzystają z bliskości wschodnich granic i robią tam interesy. Każda z nich posiada w swoich garażach potężną flotę pojazdów, które również są zaopatrzone w system oczyszczania spalin wykorzystujący mocznik. Taki dodatek jest z reguły do nabycia w formie baniek 10 lub 18 litrowych, a także luzem jako tankowany z dystrybutora na stacji. Jeśli ktoś chciałby kupić Adblue firmy Noxy Puławy to doskonałe dla niego miejsce. Tutaj firma Noxy prowadzi dystrybucję swojego produktu niemal na każdej stacji benzynowej, zarówno w formie baniek jak i z dystrybutora. Użytkownicy samochodów osobowych wolą korzystać z dystrybutorów, z których w łatwy sposób można dolać mocznik do specjalnego zbiornika w pojeździe. W przeciwieństwie do nich użytkownicy dużych maszyn budowlanych wolą jednak, aby dodatek mocznika dostarczać im w pojemnikach. Dlaczego? Otóż dlatego, że trudno jest dojechać dużą i powolną maszyną na stację benzynową. Samochody ciężarowe i tak poruszają się na trasie, więc nie muszą w ogóle się tym kłopotać, jednak maszyny budowlane pracują na budowach i najlepiej, aby się z nich w ogóle nie ruszały. Taka na przykład ładowarka kołowa, która przy dobrych chęciach, może nawet powoli by dojechała na stację. Jednak ilość paliwa jaką przy tym spali niestety nie wpływa korzystnie na ekonomiczną kalkulację tego przedsięwzięcia. Jeszcze gorzej jest w przypadku pojazdów na gąsienicach. Dlatego właśnie właściciele tego typu sprzętu wolą dostarczać Adblue bezpośrednio do pojazdu na budowie.

Zauważmy, że więksi przedsiębiorcy, którzy posiadają własne stacje benzynowe lub dystrybutory, często sami u siebie lokalizują dystrybutor Adblue. Ma to oczywiście, jak w przypadku każdego przedsiębiorstwa uzasadnienie ekonomiczne. Nie trzeba w tym przypadku pokonywać wiele kilometrów do stacji, co w przypadku dużych flot liczących po kilkadziesiąt pojazdów ma znaczenie. Oczywiście każdy sposób jest dobry, a trzeba pamiętać, że bez tego dodatku nowoczesne silniki praktycznie nie mają prawa jeździć o czym oczywiście poinformują nas odpowiednie kontrolki w pojeździe.